Вие имате прво да ја знаете вистината
Таг

приведување

ЖИЖИЌ УБИЕН ПОРАДИ ОДМАЗДА? Полицијата му влегува во траг на нарачателот! СЀ ПОЧНАЛО ПРЕД 15 ГОДИНИ!

По приведувањето на осомничениот Стефан М. (23) од Краљево, полицијата ја интензивирала истрагата која води до нарачателите на ликвидацијата на Лука Жижиќ. Нема индиции дека пукачот го познавал или имал нерасчистени сметки со убиениот