Вие имате прво да ја знаете вистината
Таг

прилепчани

Кај двајца прилепчани при претрес пронајдени два пиштола и шест куршуми, истите се приведени!

Полициски службеници денеска привеле двајца прилепчани, кај кои при претрес во нивните домови биле пронајдени и најдени два пиштола и шест куршуми, соопшти Министерството за внатрешни работи. Полициски службеници од Секторот за