Вие имате прво да ја знаете вистината
Таг

припои

Карпентер: „Според најновите извештаи, веруваме дека Русија ќе се обиде да ги припои Доњецката…

Русија наскоро планира да ги припои самопрогласените народни републики Доњецк и Луганск, тврди американскиот амбасадор во ОБСЕ, Мајкл Карпентер. Според најновите извештаи, веруваме дека Русија ќе се обиде да ги припои Доњецката