Вие имате прво да ја знаете вистината
Таг

пристигнати

САД: „Речиси сите хаубици им се испорачани на Украинците!“

Речиси сите хаубици што САД и ги ветија на Украина сега се во украински раце, изјави денеска висок функционер на американското Министерство за одбрана. Можам да ви потврдам дека повеќе од 90 отсто од хаубиците што и ги ветивме на