Вие имате прво да ја знаете вистината
Таг

продава

По 15 години Старбакс го напушта рускиот пазар, 2.000 работници остануваат без работа.

Старбакс денеска објави дека ќе го напушти рускиот пазар по речиси 15 години откако синџирот кафулиња му се приклучи на Мекдоналдс, кој тоа веќе го стори. Старбакс со седиште во Сиетл има 130 продавници во Русија, управувани од

За оние побогатите: Мал остров во Хрватска се продава по цена од 700.000 евра!

Малиот приватен јадрански остров Мали Космач во Хрватска, во подрачјето Сплит-Далмација, се продава за 700.000 евра, според агенцијата за недвижности цена што може да достигне и до еден милион евра, објави загрепската телевизија Н1.

Индија бара Русија да ѝ продава нафта за помалку од 70 долари за барел!

Индија се обидува да добие поголем попуст на нафтата од Русија за да го компензира ризикот од бизнисот, додека другите купувачи се оддалечуваат од купување руска нафта. Според Блумберг од доверливи извори, Индија се обидува да