Вие имате прво да ја знаете вистината
Таг

продаден

ЌЕ ВИ СЕ ЗАВРТИ ПАМЕТОТ ОД ЦИФРАТА! Продаден прочуениот ЏЕМПЕР на Зеленски – еве што ќе…

Познатиот зелен џемпер на украинскиот претседател Володимир Зеленски е продаден за 90.000 фунти (111.000 долари) на аукција во Лондон. Џемперот е продаден на аукција организирана од украинската амбасада во Лондон во петокот, објави

Дресот на Марадона од Светското првенство во 1986-та продаден на мистериозен купувач од Блискиот…

Дресот што легендарниот аргентински фудбалер Диего Армандо Марадона го носеше во четвртфиналето на Мундијалот 1986 година против Англија, кога постигна гол со рака, е продаден на аукција за рекордни 7.1 милиони фунти. Повеќе од