Вие имате прво да ја знаете вистината
Таг

продолжува

Борел ги запраша противниците на испораката на оружје за Украина: „ДАЛИ УКРАИНЦИТЕ ТРЕБА ДА КЛЕЧАТ…

Високиот претставник на ЕУ за надворешна политика и безбедност Жосеп Борел рече дека не ги разбира противниците на испораката на оружје и праша дали би сакале да ги видат „Украинците да клечат пред Русите“. Во интервју за