Вие имате прво да ја знаете вистината
Таг

пролонгирање

Лукашенко во неверување: „Не очекував дека војната во Украина волку ќе се пролонгира!“

Најголемиот сојузник на рускиот претседател Владимир Путин, белорускиот претседател Александар Лукашенко, изрази прикриени критики за војната во Украина, нагласувајќи дека не очекувал инвазијата „толку долго да се одолговлекува“.