Вие имате прво да ја знаете вистината
Таг

проруски власти

ПРОРУСКИТЕ ВЛАСТИ ВО ХЕРСОН ПЛАНИРААТ ПРИПОЈУВАЊЕ КОН РУСИЈА!

Украинскиот регион Херсон, кој е под окупација на руските сили, планира да побара од рускиот претседател Владимир Путин да го припои кон Русија, објави руската новинска агенција ТАСС, цитирајќи тамошен официјален претставник на