Вие имате прво да ја знаете вистината
Таг

профил

ИЛОН МАСК ПЛАНИРА ДА МУ ДОЗВОЛИ НА ТРАМП ДА СЕ ВРАТИ НА ТВИТЕР: „Само да го завршам планот околу…

Мултимилијардерот Илон Маск во вторникот изјави дека ќе му дозволи на поранешниот претседател Доналд Трамп да се врати на Твитер откако ќе го заврши својот план за купување на овој социјален медиум. На настанот спонзориран од

КАРАЏИЌ СО НАМЕРА ДА ПОБАРА ПОВТОРНО СУДЕЊЕ: „Затворските услови се погодни за некој ЏЕПЧИЈА, а не…

Поранешниот претседател на Република Српска, Радован Караџиќ, кој е осуден на доживотен затвор од Хашкиот трибунал, во телефонско интервју за агенцијата ТАСС изјавил дека има намера да побара повторно судење. Караџиќ моментално