Вие имате прво да ја знаете вистината
Таг

Птици

Граѓаните на овој германски град мораат три месеци мачките да ги чуваат исклучиво дома.

Сопствениците на мачки во германскиот град Валдорф се обврзани да ги чуваат своите миленици исклучиво во затворени простории до крајот на август, со цел да се заштити реткиот вид птица за време на сезоната на парење. Станува збор за

Од небото паѓаа мртви птици, мистериозен инцидент во Мексико, надзорната камера го сними моментот на…

Стотици птици се снимени како паѓаат од небо на тротоарот на градот Куахтемока во северно Мексико.  Причината за нивниот пад, кој заврши кобно за многу птици, останува мистерија, но некои експерти веруваат дека биле нападнати од птица

Од Зоолошката градина во Атина побегнале 32 птици од загрозени видови

Снежната бура што во понеделникот ја зафати Атина, не ја заобиколи ниту Зоолошката градина која претрпе материјална штета и побегнаа 32 птици од загрозени видови, јави дописничката на МИА од Атина. Од Зоолошката градина соопштија дека

Лисица и птици предизвикаа хаос на аеродромот во Лондон: „Ситуацијата е надвор од наша контрола“

На лондонскиот аеродром Хитроу една лисица предизвика хаос откако трчаше на пистата - откако јато птици, исто така, наводно принудно слетало авион. Еден лет бил запрен при слетувањето бидејќи лисицата ја претрчала пистата на