Вие имате прво да ја знаете вистината
Таг

работна средба

Тупанчески: Работната група за нов Изборен законик ќе се формира, поканата за учество на ВМРО ДПМНЕ…

Министерот за правда Никола Тупанчески денеска имаше работна средба со експертите од ОБСЕ/ОДИХР, Кеара Касталдо и Раул Мусеран на која се разговараше за подготовките на нов Изборен законик. Министерот Тупанчески ги

Спасовски одржа средба со извршниот директор на полициските служби при ИНТЕРПОЛ! (ФОТО)

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска одржа работна средба со извршниот директор на полициските служби при ИНТЕРПОЛ, Стефан Кавано. На средбата министерот Спасовски се заблагодари на прифатената покана за присуство