Вие имате прво да ја знаете вистината
Таг

Радоје Звицер

Сопругата го спаси Звицер од сигурна смрт: По обидот за негова ликвидација во Киев, тој се врати од…

Пред точно две години, егзекутори се обидоа да го ликвидираат Радоје Звицер, наводниот водач на кавачкиот клан во Киев, Украина, но тогаш неговата сопруга Тамара му го спаси животот пукајќи на напаѓачите. РАДОЈЕ ЗВИЦЕР, НАВОДЕН

СОПРУГАТА НА ЗВИЦЕР БИЛА СЛЕДЕНА ОД ШКАЉАРЦИТЕ И ПОЛИЦИЈАТА: Еве како убавата Тамара ги довела…

Според „Побједа“, Тамара Звицер, сопругата на побегнатиот водач на кавачкиот клан, Радоје Звицер, била мета на црногорската полиција на почетокот на 2020 година. Според нив, полицијата будно го следела движењето на сопругата на

НОВИ ДЕТАЛИ ОД ПОДГОРИЦА: На каква задача бил полицаецот Лазовиќ, кого го поврзуваат со мафијата?…

Новинарката на „Вијести“, Свјетлана Ѓокиќ, во утринската програма на Телевизија Курир изјави дека поранешниот специјален главен обвинител на Црна Гора и рекол дека полицаецот Петар Миловиќ, кој е на фотографиите со Кавчани, бил

Црногорското обвинителство тврди: „ПРИПАДНИЦИТЕ НА ПОЛИЦИЈАТА СЕ ВО СЛУЖБА НА КАВАЧКИОТ КЛАН!“

Разузнавачките информации покажуваат дека полицајците Петар Лазовиќ и Љубо Миловиќ се членови на криминална организација и директно се вклучени во шверц на кокаин од Еквадор во Европската унија и Австралија, шверц на оружје и