Вие имате прво да ја знаете вистината
Таг

разузнавачка служба

“ПО ОВА ШТО УКРАИНЦИТЕ ИМ ГО ПРИРЕДИЈА ВО ДОНБАС, НА РУСИТЕ ИМ ПРЕТСТОЈАТ ИСКЛУЧИТЕЛНО ТЕШКИ…

Руската офанзива во украинската провинција Донбас "изгуби динамика и значително заостанува", објави во неделата британската воена разузнавачка служба. "Во сегашните околности, многу е мала веројатноста Русија значително да го забрза

ВЛАСТА ПОТРЕСЕНА: Шпанија ја промени шефицата на разузнавачката служба по аферата поврзана со…

Според шпанските медиуми, шпанската влада ја отпуштила шефицата на разузнавачката служба, Паз Естебан, откако било откриено дека мобилните телефони на лидерот на каталонското движење за независност биле хакирани и дека програмата