Вие имате прво да ја знаете вистината
Таг

расизам

Според спроведена анкета на Вашингтон пост и Ипсос, три четвртини од Афроамериканците стравуваат од…

Три четвртини од Афроамериканците стравуваат од напади поради нивната раса, се дознава од анкета на Вашингтон пост и Ипсос спроведена по масакрот во супермаркет во Бафало минатиот викенд кога лице со автоматско оружје усмрти десетмина,

Бајден патува во Њујорк за да ги утеши семејствата на жртвите убиени од расистичкиот тинејџер

Претседателот на Соединетите Американски Држави (САД), Џо Бајден во вторник ќе отпатува во државата Њујорк за да им изрази сочувство на семејствата на жртвите кој ги застрела тинејџерот во афроамерикански кварт. Бајден ќе отпатува во

УБИЕЦОТ ОД ЊУЈОРК ПУКАЛ 70 ПАТИ, ВОЗЕЛ СО ЧАСОВИ ЗА ДА УБИВА ТАМУ КАДЕ ШТО ИМА НАЈМНОГУ…

Вкупно 10 луѓе беа убиени во државата Њујорк во масакрот кој е расно мотивирано злосторство од омраза. Осомничениот возел неколку часа за да дојде во Бафало каде живее претежно афроамериканско население. Тој беше идентификуван како

БРОЈОТ НА ЖРТВИТЕ ВО МАСАКРОТ ВО БАФАЛО СЕ ЗГОЛЕМИ НА ДЕСЕТ, ОБЈАВЕН ИДЕНТИТЕТОТ НА НАПАЃАЧОТ,…

Вооружен маж отвори оган од пушка во супермаркет во Бафало, Њујорк, во саботата, во она што властите го нарекоа „злосторство од омраза и расно мотивиран насилен екстремизам“, убивајќи 10 лица и рани три други пред да бидат приведени,

Нереди во Шведска по најавата на данскиот екстремист дека ќе го запали Кур’анот: Гореа…

Во саботата вечерта избувнаа немири во јужна Шведска и покрај фактот што полицијата превентивно го премести собирот на антиисламската крајнодесничарска партија на нова локација, чии лидери најавија палење на Кур'анот. Стотици

УЕФА го санкционира Атлетико Мадрид поради расизам, ќе мора да затворат дел од трибините

Дисциплинското тело на УЕФА му нареди на Атлетико да ја затвори трибината за пет илјади луѓе за време на реваншот од 1/4 финалето на Лигата на шампионите против Манчестер сити (0:1). Ова го соопшти прес-службата на организацијата.