Вие имате прво да ја знаете вистината
Таг

распоредување

УКРАИНЦИТЕ НЕ ОСТАВААТ НИШТО НА СЛУЧАЈНОСТ: Силите на „сино-жолтиот трозабец“ се распоредуваат околу…

Украинските сили ги зацврстиле своите позиции околу Харков, вториот по големина град во земјата, додека руските сили денеска извршија уште пожестоки напади врз фабриката за челик Азовстал во обид да го освојат Мариупол пред прославата