Вие имате прво да ја знаете вистината
Таг

рекордна сума

Дресот на Марадона од Светското првенство во 1986-та продаден на мистериозен купувач од Блискиот…

Дресот што легендарниот аргентински фудбалер Диего Армандо Марадона го носеше во четвртфиналето на Мундијалот 1986 година против Англија, кога постигна гол со рака, е продаден на аукција за рекордни 7.1 милиони фунти. Повеќе од