Вие имате прво да ја знаете вистината
Таг

рестрикции

Рама најави рестрикции во снабдувањето со електрична енергија и апелира на штедење

Албанскиот премиер Еди Рама ја предупреди албанската јавност дека се можни рестрикции на електрична енергија бидејќи, како што рече, Албанија не добила доволно струја.Тој додаде дека Владата подготвила план за вонредна заштеда на

ВОНРЕДНА СОСТОЈБА ВО АЛБАНИЈА? Еди Рама најави рестрикции на струјата!

Премиерот на Албанија, Еди Рама денеска ја предупреди албанската јавност дека се можни рестрикции на електрична енергија бидејќи, како што рече, Албанија не добила доволно струја.По разговорот со градоначалниците на Поградец, Рама рече

Петличковски: Не планираме да правиме затегнување на мерките

Во овој момент немаме никаков значаен притисок врз здравствениот систем. Иако бројот на случаи со Ковид-19 рапидно расте, до болница стигнуваат малку луѓе и уште помал процент од нив имаат тежок тек на болеста. Имајќи предвид дека

Челзи нема да може да продава билети за домашните натпревари во Премиер лигата до крајот на сезоната

Челзи до завршување на оваа сезона нема да може да продава билети за домашните натпревари во Премиер лигата, објави официјалниот сајт на лондонскиот клуб. Само сопствениците на сезонски билети ќе можат да присуствуваат на средбите

Франција ги укина повеќето ковид мерки, маските веќе не се задолжителни на повеќето јавни места

Франција денес ги укина повеќето ограничувања за коронавирусот, како што е обврската за носење маски на повеќето јавни места и забраната за невакцинирани лица да влегуваат во барови, ресторани и кино сали. Одлуката е донесена на помалку

Хистерија во Пекинг поради еден омикрон случај: „Веднаш престанете да нарачувате пакети од…

Хистеријата поради коронавирусот во Пекинг го достигна својот врв, на помалку од три недели пред почетокот на Зимските олимписки игри во главниот град на Кина. Откако беше откриен локален случај на варијанти на омикрон во текот на еден

Со месеци рестрикции за граѓаните, а во резиденцијата на борис џонсон се правеле забави!?

За време на „карантинот“, секој петок во премиерската резиденција на „Downing street“ се организирале забави со алкохол, откри во саботата таблоидот „Mirror“, а поради зголемената листа на обвинувања и критики против Борис Џонсон, повиците

Италија ја проширува употребата на „суперзелениот“ сертификат

Во Италија од денеска до завршување на вонредната состојба на 31 март ќе важи суперзелениот сертификат (сертификат за вакцинирани против коронавирус и оние кои прележале Ковид-19, но не и за тестирани со ПЦР или антиген тест) кој станува

РКЕ најавува блок тарифи за потрошувачка на струја по пониска цена, рестрикциите не се опција

Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги (РКЕ) најави дека кон крајот на јануари или почетокот на февруари ќе воведе блок тарифи со кои ќе се обезбеди потрошувачка на струја по пониска цена. Како што соопшти претседателот на

Филипче: Дополнителни рестрикции не се потребни, ситуацијата е прилично мирна

Министерот за здравство Венко Филипче смета дека ниту поради омикрон сојот на Ковид-19, ниту поради кој било друг сој не треба да се прават дополнителни рестрикции. – Сметам дека сите земји во светот треба да научат да живеат со општите