Вие имате прво да ја знаете вистината
Таг

РИА

Германската полиција го истражува уредот за кој се тврди дека е импровизирана бомба наменета за…

Инспектори и обвинители од Берлин денеска го истражуваат уредот пронајден и уништен во една станбена зграда во која живееле новинари од руската новинска агенција РИА, во градот Штеглиц, соопшти германската полиција. Уредот е