Вие имате прво да ја знаете вистината
Таг

руски разузнавачи

Аналитичарите сметаат дека руските разузнавачи би можеле да го соборат Путин!

Неколку аналитичари сметаат дека рускиот претседател Владимир Путин би можел да се најде во неволја поради тензиите меѓу Кремљ и разузнавачката заедница, пренесува Sky News. Има тензии Аналитичарот Алексеј Муравиев за Sky News