Вие имате прво да ја знаете вистината
Таг

руски шпиони

ОТКРИЕНИ РУСКИ ШПИОНИ ВО УКРАИНСКИОТ ВОЕН ВРВ: Испливаа подробности за нивните планови, каде биле и…

Украинската разузнавачка служба објави дека открила руски шпиони во своите редови. Алексеј Арестович, советник на претседателот Владимир Зеленски, рече дека еден од шпионите бил на многу висока позиција, тој бил офицер на