Вие имате прво да ја знаете вистината
Таг

Саратога

Бројот на загинати во експлозијата во Хавана се зголеми на 26!

Бројот на жртвите од уривањето на хотелот Саратога предизвикан од експлозија на гас во кубанската престолнина Хавана се зголеми на 26, соопштија властите. Во експлозијата се оштетени и две станбени згради и опожарени се 17 згради во