Вие имате прво да ја знаете вистината
Таг

Свења Шулце

Министерката за економија на Германија со страшно предупредување до сите: “СЕ СООЧУВАМЕ СО…

Министерката за економска соработка и развој на Германија, Свења Шулце (СПД) во интервју за Bild предупреди дека на светот му се заканува голема криза поради вртоглавите цени на храната. „Ситуацијата е многу драматична. Поради