Вие имате прво да ја знаете вистината
Таг

Себастијан Фетел

Еден од најуспешните возачи во историјата ја напушта Формула 1

Четирикратниот светски шампион Себастијан Фетел се повлекува од Формула 1 на крајот од оваа сезона, пишува „Би-Би-Си“. 35 - годишниот рече дека одлуката била "тешка“ и дека "потрошил многу време размислувајќи за

Фетел ограбен во Барселона, Германецот со скутер ги бркал крадците!

Поранешниот светски шампион во Формула 1, Германецот Себастијан Фетел (34), бил жртва на грабеж во Барселона, по што со скутер ги бркал крадците. Полицијата потврди дека четирикратниот светски шампион во нападот поминал без повреди,

Фетел се уште нема дадено негативен тест за коронавирус и постои можност да го пропушти претстојното…

Пилотот на Астон Мартин, Себастијан Фетел може да го пропушти Гран при на Саудиска Арабија, соопшти прес-службата на тимот. Германецот сè уште нема дадено негативен тест за коронавирус и не може да се приклучи на тимот. Поради

Фетел: Не треба да правите нешто за кое подоцна ќе ви биде срам да се погледнете во огледало

Возачот на Астон Мартин, Себастијан Фетел, зборуваше за тоа што се променило за него откако првпат стана шампион во Формула 1 во 2010 година. – Прво, станав постар и тоа е во ред. Се надевам дека нема да застанам и ќе продолжам да се