Вие имате прво да ја знаете вистината
Таг

Селта Виго

“ХОРОР“ НА “КАМП НОУ“ – Фудбалерот на Барселона по непријатниот удар колабираше на теренот,…

Фудбалерите на фудбалскиот клуб Барселона го совладаа фудбалскот клуб Селта Виго во рамки на 36. коло од Ла Лигата со резултат 3:1 За жал, натпреварот го одбележаа еден многу непријатен момент. Фудбалерот на Барселона, Араухо ненадејно