Вие имате прво да ја знаете вистината
Таг

Сергеј Андреев

Властите во Полска со поделени мислења за инцидентот со амбасадорот на Русија во Варшава –…

Министерот за надворешни работи на Полска, Збигњев Рау изрази жалење за денешниот инцидент кога украинските и полските демонстранти истурија црвена „крв“ врз амбасадорот на Русија во таа земја, Сергеј Андреев, на гробиштата на советските

ИНЦИДЕНТ ВО ПОЛСКА: Рускиот амбасадор посипан со ЦРВЕНА БОЈА за време на положувањето цвеќе во…

За време на прославата на Денот на победата над фашизмот во Полска, во главниот град на оваа земја се случи инцидент во кој рускиот амбасадор беше облеан во црвено. Имено, според руските медиуми, амбасадорот на Руската Федерација во