Вие имате прво да ја знаете вистината
Таг

Серхи Волина

Командантот на баталјонот Азов бара помош од Илон Маск: “АКО ВИЕ НЕ МОЖЕТЕ ДА НЕ СПАСИТЕ ОД…

Командантот на баталјонот Азов, Серхи Волина побара помош од американскиот мултимилијардер и сопственик на Тесла, Твитер и Space-X, Илон Маск. Волина кажа дека создал профил на социјалната мрежа Твитер само за да контактира со Маск.