Вие имате прво да ја знаете вистината
Таг

Серхи Хаидаи

Неверојатна снимка која ја покажува големата храброст на еден украински војник: Сам им се…

Украинскиот војник храбро се бореше до самиот крај, бранејќи го својот бункер од нападот на руските специјалци кои беа на само неколку метри од него, што може да се види на видеото објавено на социјалните мрежи. Овој храбар човек дури

Гувернерот на Луганск тврди: “Овде има околу 10.000 руски војници, се обидуваат да не нападнат од…

Гувернерот на украинскиот регион Луганск, Серхи Хаидаи, во саботата изјави дека има околу 10.000 руски војници во источниот регион, кој речиси целосно е потпаднат под руска контрола. „Овие единици се постојано во регионот на Луганск,

ХОРОР ВО УКРАИНА – Масакар во подрум на украинско училиште во областа на Луганск каде се…

Околу 90 луѓе се сокриле тој ден во подрум на училиште во селото Билохоривка во областа Луганск во источна Украина. Според странските медиуми, локалното училиште во саботата било погодено од руски проектил, а од урнатините и огнот што го