Вие имате прво да ја знаете вистината
Таг

Синдикат на полицијата

УБИЕЦОТ НА ЖИЖИЌ ИМАЛ ПОМАГАЧ?! Претседателот на Синдикатот на полицијата: „Некој од другарите на…

Страшното убиство што се случи во четвртокот на 28 април во Нов Белград, во блокот 44, кога непознат маж влегол во кафулето „Ритуал“ и го убил сопственикот Лука Жижиќ (37), ги запрепасти белграѓани. По нешто помалку од една недела,