Вие имате прво да ја знаете вистината
Таг

скандалозна

СТРАТЕШКИ ПОТЕГ ИЛИ СЕНТИМЕНТАЛНОСТ: Путин му се извини на Израел поради изјавата на Лавров!

Бенет рече дека Путин му се извинил за забелешките дадени претходно оваа недела од неговиот министер за надворешни работи, Сергеј Лавров, кој тврдеше дека Адолф Хитлер бил делумно Евреин. Лавров таа скандалозна изјава ја даде кога