Вие имате прво да ја знаете вистината
Таг

складиште за оружје

Руската Национална гарда открила големо складиште за оружје во регионот Харков!

Припадници на руската Национална гарда открија голем магацин со оружје и муниција во регионот Харков, кој им припаѓа на украинските сили за специјални операции, соопшти прес-службата на Националната гарда. Благодарение на