Вие имате прво да ја знаете вистината
Таг

снабдување

Претседавајќи со руската Дума, ги оптужи САД дека директно учествуваат во воените операции против…

Вјачеслав Володин, претседателот на руската Дума, ги обвини САД дека ги координираат воените акции во Украина, што, како што вели, е дел од директното учество на САД во акциите против Русија. „Вашингтон во суштина ги координира и