Вие имате прво да ја знаете вистината
Таг

снајперисти

„ЗАТИШЈЕ ПРЕД БУРА“, НО СО ПОЗНАТАТА РЕТОРИКА НА ПУТИН! ПОЧНА ФАМОЗНАТА ВОЕНА ПАРАДА ВО МОСКВА:…

Русија традиционално го одбележува Денот на победата над фашизмот од Втората светска војна со голема воена парада во Москва, како и во други 28 руски градови. Точно во 10 часот по московско време започна парадата со камбаната од