Вие имате прво да ја знаете вистината
Таг

список забрани

ПУТИН ПОТПИША УКАЗ ЗА МЕРКИТЕ ПРОТИВ „НЕПРИЈАТЕЛСКИТЕ ЗЕМЈИ“! Ова е списокот забрани!

Рускиот претседател Владимир Путин денеска потпиша указ за реципрочни економски мерки, како одговор на „непријателските дејствија на одредени странски држави и на меѓународни организации“, соопшти денеска Кремљ. Указот предвидува