Вие имате прво да ја знаете вистината
Таг

судар

Судар на два автобуси во прилепската населба Точила, патниците со лесни повреди!

Повредени се околу 20 патници во судар на два автобуси што се случил утрово во прилепската населба Точила. Повредените веднаш беа упатени на лекарски преглед во Болницата во Прилеп. Според првичните информации од прилепското Основно