Вие имате прво да ја знаете вистината
Таг

тажна вест

ТАЖНО: Почина еден од најдобрите тренери во историјата!

Тажен ден за светскиот ракомет, почина еден од најтрофејните ракометни тренери на сите времиња - Бенгт Јохансон. Шведските медиуми јавуваат дека тој починал во понеделникот на 80-годишна возраст како последица на Паркинсонова