Вие имате прво да ја знаете вистината
Таг

Татјана Апаченко

ПРЕСВРТ НА БОЈНОТО ПОЛЕ: Украинските сили ги потиснаа Русите кај Харков, започна значајна…

Украина во вторникот објави дека нејзините сили ја вратиле контролата врз селата северно и североисточно од Харков и започнале контраофанзива што може да донесе пресврт и да ја загрози предноста на Русија. Татјана Апаченко,