Вие имате прво да ја знаете вистината
Таг

Тања Мендоза

Застрелана ѕвезда од сапунски опери додека го чекала синот: Вооружени лица испукале повеќе куршуми…

Мексиканската актерка и пејачка Тања Мендоза е убиена додека го чекала нејзиниот 11-годишен син да го земе од фудбалската академија во државата Морелос. Според Би-Би-Си, Тања чекала со другите родители пред спортскиот комплекс во градот