Вие имате прво да ја знаете вистината
Таг

телефони

ВЛАСТА ПОТРЕСЕНА: Шпанија ја промени шефицата на разузнавачката служба по аферата поврзана со…

Според шпанските медиуми, шпанската влада ја отпуштила шефицата на разузнавачката служба, Паз Естебан, откако било откриено дека мобилните телефони на лидерот на каталонското движење за независност биле хакирани и дека програмата

ДЕМОКРАТИЈА ПОД НАДЗОР: Шпанската тајна служба призна дека ги следела телефоните на каталонските…

Шпанската разузнавачка агенција ЦНИ призна дека ги следела телефоните на 18 каталонски сепаратисти, вклучително и регионалниот претседател Пере Арагонес, користејќи го израелскиот софтвер Пегазус. За секој од случаите, директорката