Вие имате прво да ја знаете вистината
Таг

темнина

Новиот претседател на Костарика: „Да не очајуваме и да дозволиме ТЕМНИНАТА да победи!“

Новиот социјалдемократски претседател на Костарика, Родриго Чавез вчера положи заклетва најавувајќи инвестиции во образованието и борбата против корупцијата. „Контрадикторностите на нашата држава ни штетат и ги отежнуваат животите