Вие имате прво да ја знаете вистината
Таг

температура

Сончево и топло време со мала до умерена облачност!

Времето денеска ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност, позастапена во западните делови каде што краткотрајно ќе има услови за пороен дожд и ретки грмежи. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец, поизразен долж