Вие имате прво да ја знаете вистината
Таг

Тимур Мирошниченко

НЕВЕРОЈАТНО – Еве од каде украинскиот коментатор ја пренесуваше Евровизијата на малите екрани!…

Украина синоќа се пласираше во финалето на Евровизија, а „Оркестарот Калуш“ ги воодушеви гледачите ширум Европа. Изборот за песна на Евровизија синоќа беше следен во дел од Украина, а на социјалната мрежа Твитер се појави фотографија од