Вие имате прво да ја знаете вистината
Таг

Тод Боли

НАВИВАЧИТЕ НА ЧЕЛЗИ СЕ ШОКИРАНИ, ЕДЕН ПОТЕГ ОД ПРОДАЖБАТА ИМ Е НЕЈАСЕН – Многумина му се…

Англиските фудбалски фанови генерално не се многу ентузијасти кога странците им купуваат клубови, иако од неодамна тоа стана навика односно практика а речиси и правило.  Токму Русинот Роман Абрамовиќ беше меѓу првите странци (ако не и