Вие имате прво да ја знаете вистината
Таг

трага

ОТКРИЕНИ КООРДИНАТИТЕ НА ДВИЖЕЊЕ НА МАТЕЈ ПЕРИШ: Сплиќанецот поради ОВА трчал по градот? Сите линии…

По Матеј Периш трагаат екипи на речната полиција, користени се нуркачи и жандармерија, сонари и дронови, но неговото тело се уште не е пронајдено. Матеј со неговите другари Детективот Браца Здравковиќ решил да стапи во контакт со

Извршната директорка на ЕВРОПОЛ со онаа „старата разузнавачка“: „СЛЕДЕТЕ ЈА ТРАГАТА НА ПАРИТЕ!“

Македонската полиција е веќе на високо ниво во соработката со ЕВРОПОЛ. Сега треба да се утврдат следните чекори и да се следат парите на криминалните организации, е пораката што ја упати во интервјуто за МИА извршната директорка на

УБИЕН ПРЕД ГАРАЖАТА: Брутално убиство во Лукавац, полицијата во потрага по извршителот!

Хамдија Мујиќ од Лукавац е убиен вчера пред гаражата во Лукавац, а истражителите се уште ги утврдуваат сите околности поврзани со ликвидацијата и интензивно работат на пронаоѓање на убиецот. Како што потврди портпаролот на