Вие имате прво да ја знаете вистината
Таг

уапси

ИНЦИДЕНТ ВО СЕВИЉА: УАПСЕНИ ПЕТ НАВИВАЧИ НА АЈНТРАХТ! (ФОТО)

Пет навивачи на Ајнтрахт Франкфурт се упасени доцна вчеравечер во Севиља, откако околу 200 германски навивачи нападнале приврзаници на Глазгов Ренџерс пред вечерашното финале во Лига Европа. Локалната полиција соопшти дека станува

По повеќе од два дена прогон, Израел ги уапси двајцата Палестинци кои со секири убија тројца Евреи…

Двајцата Палестинци, кои беа осомничени за убиството на тројца Израелци во напад со секира во централниот израелски град Елад, се уапсени денеска по повеќе од два дена прогон, соопштија безбедносните сили. „Уапсени се двајцата