Вие имате прво да ја знаете вистината
Таг

удостои

Атлетико Мадрид нема да го удостои Реал пред вечерашното дерби со традиционалниот „шпалир“!

Пред вечерашното градско дерби во Ла Лига, Атлетико Мадрид објави дека нема да го удостои Реал Мадрид и со таканаречениот традиционален „шпалир“ да му ја честита шампионската титула во Шпанија. Реал минатиот викенд ја освои својата