Вие имате прво да ја знаете вистината
Таг

Ужхород

ЏИЛ БАЈДЕН ГИ ИЗНЕНАДИ УКРАИНЦИТЕ – Првата дама на САД пристигна во Украина: Беше пречекана од…

Првата дама на САД, Џил Бајден денес ја посети Украина и се сретна со Олена Зеленска, првата дама на Украина, на која ова и е прво појавување во јавноста од почетокот на војната на 24. февруари. Џил Бајден претходните денови ги посети