Вие имате прво да ја знаете вистината
Таг

украинска амбасада

ЌЕ ВИ СЕ ЗАВРТИ ПАМЕТОТ ОД ЦИФРАТА! Продаден прочуениот ЏЕМПЕР на Зеленски – еве што ќе…

Познатиот зелен џемпер на украинскиот претседател Володимир Зеленски е продаден за 90.000 фунти (111.000 долари) на аукција во Лондон. Џемперот е продаден на аукција организирана од украинската амбасада во Лондон во петокот, објави