Вие имате прво да ја знаете вистината
Таг

ултрас

Протече шокантно видео на кое навивачи во Италија пресретнуваат фудбалер и го соблекуваат!

Фудбалскиот свет остана во шок откако беше објавено видео на кое италијанските ултраси го принудуваат фудбалерот да застане покрај патот, а потоа да се соблече по долна облека. Италијанскиот нисколигаш Авелино загуби во баражот за

Протече шокантно видео од прославата на титулата, ултраси на Милан ги „шамараа“ своите навивачи!

Најжестоките навивачи на Милан со брутално насилство се свртеа кон сопствените навивачи за време на прославата на освојувањето на титулата во Серија А. Во неделата Милан стана шампион на Италија за првпат по 11 години благодарение

ОВА БИ МОЖЕЛО ДА БИДЕ ПОСЛЕДНАТА ПОРАКА НА КОМАНДАНТОТ НА „АЗОВЦИТЕ“?! Прокопенко испраќа очајнички…

Денис Прокопенко, е име што сме го слушнале многупати од почетокот на војната во Украина и опсадата на Мариупол, град на Азовското Море во регионот Донбас. Неговите видео-пораки можевме да ги видиме во неколку наврати, бидејќи Азов е