Вие имате прво да ја знаете вистината
Таг

унгарска економија

Според Орбан забраната на увозот на руска нафта би била „атомска бомба“ фрлена врз унгарската…

Унгарија не може, во формата во која се најавени, да го поддржи новиот пакет санкции на Европската Унија, кој вклучува ембарго за увоз на нафта, изјави денеска премиерот Виктор Орбан. Тој рече дека сегашниот предлог на Европската